Southern Counties Hockey Umpires' Association Logo

Southern Counties Hockey Umpires' Association

Umpire Appointing Panels

Umpires shown with a star (*) are high priority for matches in a higher division when opportunities arise.

Outdoor Men's Panels

NPUA Current

Richard Bishop-Laggett, Frances Block, Aaron Campbell, Will Champness, Steve Cronin, Mike Davidson, Ian Dinwiddy, Mark Everard, Anthony Gamble, Jonathan Gillespie, Ady Green, Jamie Hooper, David Howell, Rob Jenkins, Kieran Jones, Oliver Jones, Rupert Kerrell, Matt Miles, David Monger, Nicholas Padget, Campbell Reeman, AJ Small, Daniel Stewart, Martin Twist, Lia Waine, Julian Warburton

NPUA Candidate

Arevinth Sarma, Neil Smith

Grade 1

Graham Cameron, David Colbourne, Johnny Downer, Keith Duffy, Tim Forte, Steve Godwin, Shaun Gray, Ian Hawkes, Philip Hook, Jason Horne, Tony Kelleher, Stratton King, David (Tex) Lane, Guy Lawson, Tom Marks, Dion Oliver, Rob Stamp, Kevan Tate, Simon Watkins

Grade 2

Mark Anderson, Alex Bandurak, Richard Bartlett, Ed Bateman, John Beckett, Simon Begg, Nigel Buckley, Chris Burton-Brown, Conor Carmody, Graeme Cooke, James Freeman, Nigel Gray, David Kennedy, Geoff Ledger, Peter Mackintosh, Andy Mansfield, Tom Martin, Sam Naismith, Alexander Nelson, Huw Richards, Rob Riddleston, Jonathan Scott, Gary Smith, Mark Smith *

Level 2 Candidate (not yet members)

Glyn Jones, Stuart McConachie

Reserve

Annika Barker, Peter Barker, Matthew Dean, Allan Notman

Outdoor Women's Panels

NPUA Current

Frances Block, Andy Brookes, Steve Curnock, Rick Goddard, Jane Hallett, David Howell, Rob Jenkins, Lauren Mullett, Ellen Schallig, Ginette Tessier, Lia Waine, Rachel Williams, Rebecca Woodcock

Grade 1

Dave Adams, Ruth Busse, Mark Cranley, Julie Ferrett, Michael Head, Pete Horrobin, Chris Horton, Christopher O'Hagan, David Offord, Angus Porter, Kenny Stark, Gordon Wiseman

Grade 2

Ian Anguige, Jim Chadbourne, Bob Chandler, Mark Cumming, George Deaves, Michael Dillow, Ashley Hurden, Georgina Kenworthy-Brown, Colin Reed, Kirit Sharma

Level 2 Candidate (not yet members)

Elysee Laporte, Andy Parker

Reserve

Annika Barker, Allan Notman

Indoor Men's Panels

NPUA Umpires

Aaron Campbell, Will Champness, Mark Everard, Jamie Hooper, Jason Horne, Rob Jenkins, Oliver Jones, Ben Mills (Midlands), Jim Patel, Pritpal Sihota (Midlands), AJ Small, Martin Twist, Lia Waine, Julian Warburton

Grade 1

David (Tex) Lane, Guy Lawson, Tom Marks, Lee McEvoy, Mark Rutherford, Daniel Stewart

Grade 2

Mark Anderson, Ian Anguige, Nigel Buckley, Rob Butlin, Conor Carmody, Jason Holcombe, Andy Stalker

Indoor Women's Panels

NPUA Umpires

Frances Block, Peter Divall, Julie Ferrett, Jane Hallett, Rob Jenkins, Terry Lees, Jim Patel, Lia Waine, Rachel Williams, Rebecca Woodcock

NPUA Candidates

Ruth Busse

Grade 1

Ian Anguige, Jason Holcombe, Jason Horne, Pete Horrobin, David (Tex) Lane

Grade 2

Mark Anderson, Rob Butlin, Conor Carmody, Lee McEvoy, Mark Rutherford, Andy Stalker, Daniel Stewart, Kevan Tate, Julian Warburton, Neville Wrench

Interactive System by...
Tex Solutions
www.texsolutions.ltd.uk