Southern Counties Hockey Umpires' Association Logo

Southern Counties Hockey Umpires' Association

Umpire Appointing Panels

Umpires shown with a star (*) are high priority for matches in a higher division when opportunities arise.

Outdoor Men's Panels

NPUA Current

Richard Bishop-Laggett, Frances Block, Aaron Campbell, Daran Cass, Will Champness, Steve Cronin, Mike Davidson, Ian Dinwiddy, Mark Everard, Anthony Gamble, Jonathan Gillespie, Ady Green, Jamie Hooper, David Howell, Rob Jenkins, Kieran Jones, Oliver Jones, Rupert Kerrell, Matt Miles, David Monger, Nicholas Padget, Campbell Reeman, Arevinth Sarma, AJ Small, Neil Smith, Daniel Stewart, Martin Twist, Lia Waine, Julian Warburton, Mason Wright

Grade 1

Graham Cameron, David Colbourne, Johnny Downer, Keith Duffy, Tim Forte, Steve Godwin, Shaun Gray, Ian Hawkes, Philip Hook, Jason Horne, Tony Kelleher, Stratton King, David (Tex) Lane, Guy Lawson, Tom Marks, Dion Oliver, Rob Stamp, Kevan Tate, Simon Watkins

Grade 2

Mark Anderson, Alex Bandurak, Richard Bartlett, Ed Bateman, John Beckett, Simon Begg, Nigel Buckley, Chris Burton-Brown, Conor Carmody, Graeme Cooke, Ryan Croxon, James Freeman, Nigel Gray, Glyn Jones, David Kennedy, Geoff Ledger, Peter Mackintosh, Andy Mansfield, Tom Martin, Stuart McConachie, Alexander Nelson, Huw Richards, Rob Riddleston, Jonathan Scott, Gary Smith, Mark Smith *

Grade 2 on Transfer (not yet members)

Martijn Di Bucchianico

Level 2 Candidate (not yet members)

Stephen Mason, Alex Mitchell

Reserve

Annika Barker, Peter Barker, Matthew Dean, Sam Naismith, Allan Notman

Outdoor Women's Panels

NPUA Current

Frances Block, Andy Brookes, Rick Goddard, Jane Hallett, David Howell, Rob Jenkins, Lauren Mullett, Ellen Schallig, Ginette Tessier, Lia Waine, Rachel Williams, Rebecca Woodcock

Grade 1

Dave Adams, Ruth Busse, Mark Cranley, Steve Curnock, Julie Ferrett, Michael Head, Pete Horrobin, Chris Horton, Christopher O'Hagan, David Offord, Angus Porter, Holly Redpath, Martyn Shuttler, Liz Spencer, Kenny Stark, James Thompson, Gordon Wiseman

Grade 2

Ian Anguige, James Bartrip, Jim Chadbourne, Mark Cumming, George Deaves, Michael Dillow, Alan Dow, Ashley Hurden, Georgina Kenworthy-Brown, Elysee Laporte, Clare Ormerod, Andy Parker, Phil Pitt, Colin Reed, Kirit Sharma

Level 2 Candidate (not yet members)

Joy Elliott-Bowman

Reserve

Annika Barker, Allan Notman

Indoor Men's Panels

NPUA Umpires

Aaron Campbell, Will Champness, Mark Everard, Jamie Hooper, Jason Horne, Rob Jenkins, Oliver Jones, Tom Marks, Lee McEvoy, Ben Mills (Midlands), Jim Patel, Pritpal Sihota (Midlands), AJ Small, Daniel Stewart, Martin Twist, Lia Waine, Julian Warburton, Mason Wright

Grade 1

Richard Bartlett, Conor Carmody, Jason Holcombe, David (Tex) Lane, Mark Rutherford

Grade 2

Mark Anderson, Ian Anguige, Nigel Buckley, Rob Butlin, Howard Chaplin-White, Terry Lees, Andy Mansfield, Alexander Nelson, Arevinth Sarma, Andy Stalker

Indoor Women's Panels

NPUA Umpires

Frances Block, Ruth Busse, Conor Carmody, Sarah Chapman, Peter Divall, Julie Ferrett, Jane Hallett, Jason Horne, Rob Jenkins, Terry Lees, Lee McEvoy, Jim Patel, Ellen Schallig, AJ Small, Daniel Stewart, Lia Waine, Julian Warburton, Rachel Williams, Rebecca Woodcock

Grade 1

Ian Anguige, Jason Holcombe, Pete Horrobin, David (Tex) Lane

Grade 2

Mark Anderson, Peter Atkins, Rob Butlin, Mark Rutherford, Andy Stalker, Kevan Tate, Neville Wrench

Interactive System by...
Tex Solutions
www.texsolutions.ltd.uk